10 sierpnia 2014

Ostatnia szansa ks. Wojciecha Lemańskiego

(fot. Janusz Halczewski / Wikimedia Commons / licencja Creative Commons)

Abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko-praskiej, skomentował ostatnie wydarzenia związane z wystąpieniem ks. Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock. Podkreślił, że jest to dla byłego proboszcza z Jasienicy „ostatnia próba i ostatnia szansa”.

 

Zamieszczamy w całości komentarz abp Hosera dla „Gościa Niedzielnego”:

 

„Ciągle mam nadzieję, że ks. Lemański utrzyma się w jedności Kościoła. Moje decyzje mają na celu uratowanie jego kapłaństwa. Nawet gdy wypowiada tak ekstremalne i nieprawdziwe opinie jak na Przystanku Woodstock, staram się jeszcze znaleźć jakąś pozytywną perspektywę rozwiązania tego problemu. Na karanie zawsze jest czas.

 

To jest ostatnia próba i ostatnia szansa. Żadną miarą brak kary nie oznacza przyzwolenia na stwierdzenia, które ksiądz Lemański wypowiedział na Przystanku Woodstock. W komunikacie bardzo jasno wskazaliśmy, że są one nie do przyjęcia i to zostało mu zakomunikowane. Ta sprawa jest przedmiotem dalszego postępowania”.

 

Kuria biskupia diecezji warszawsko-praskiej wycofała warunkową zgodę ks. Wojciechowi Lemańskiemu na odprawianie okazjonalnych Mszy świętych w parafii w Jasienicy.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie