17 kwietnia 2021

Ostre słowa egzorcysty: kto nie wierzy w diabła, ten nie wierzy w Chrystusa i jest heretykiem

Zapominamy, że diabeł jest istotą, która znacznie nas przewyższa pod względem siły i inteligencji. Dlatego jest w stanie nas zdominować lub przynajmniej wprowadzić w błąd i podżegać do zła. Nie możemy się bronić przed taką nadrzędną istotą, jeśli nie mamy za sobą Pana – tylko Bóg może nas uratować przed diabłem, który choć jest silny, pozostaje tylko stworzeniem – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” ojciec Francois-Marie Dermine, egzorcysta i wykładowca kursu nt. egzorcyzmów i modlitwy o wyzwolenie na Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie.

 

O. Dermine podkreśla, że tylko zawierzenie Panu Bogu w Trójcy Jedynemu może obronić człowieka przed tym, aby stał się on „łatwym łupem dla diabła”. – Uważamy, szczególnie gdy jesteśmy grzesznikami, że jesteśmy wolni i możemy swobodnie podejmować decyzje, ale często jesteśmy manipulowani przez diabła. Jeśli ktoś nie wierzy w istnienie diabła, myśli, że te decyzje są podejmowane przez niego, ale w rzeczywistości stoi za tym szatan – tłumaczy.

 

W ocenie egzorcysty wiele osób nie wierzy w istnienie diabła. Jest to spowodowane przede wszystkim otaczającym ich światem i reprezentowanymi przez niego wartościami, które negują to co niewidzialne i niewymierne i lansują filozofię „róbta, co chce ta tu i teraz”. – W świecie próbuje się sprowadzić chrześcijaństwo do niesprecyzowanego humanizmu lub moralizmu społecznego, a tym samym uczynić z Kościoła stowarzyszenie humanitarne. Wspomnienie o szatanie, to mówienie o istocie wyższej, od której możemy się uratować tylko wtedy, gdy powierzymy się Panu. Dlatego mówienie o szatanie oznacza mówienie o potrzebie zbawienia i tajemnicy zbawienia, a świat nie chce o tym słyszeć – podkreśla.

 

Jeśli diabeł nie istnieje, Pan Jezus miał obowiązek nam to powiedzieć i stanąć po stronie swoich współczesnych, saduceuszy, którzy zaprzeczali istnieniu demonów. Jezus jednak nie tylko nie zaprzeczał istnieniu diabła, ale uczynił coś więcej – egzorcyzmował go. Jeśli ktoś nie wierzy w diabła, nie wierzy w Chrystusa. Istnienie istot duchowych jest prawdą wiary, a kto jej nie przyjmuje jest heretykiem – podsumowuje ojciec Francois-Marie Dermine.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy