17 lipca 2021

Oświadczenie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. „Jesteśmy oddani służeniu wiernym”

(Msza święta, zdj. ilustracyjne)

Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra wydało oświadczenie w związku z wydaniem motu proprio Traditionis Custodes, ograniczającego sprawowanie Mszy świętej trydenckiej. Kapłani proszę w nim o modlitwę i wyrzeczenia w tej sprawie, ale zapewniają o własnym „oddaniu służeniu wiernym”.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra, którego kapłani odprawiają jedynie Mszę świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.  

 

Wesprzyj nas już teraz!

„Wraz z publikacją najnowszego motu proprio Traditionis Custodes papieża Franciszka, które nakłada nowe ograniczenia na nadzwyczajną formę rytu rzymskiego, wielu z nas jest zniechęconych i zaniepokojonych. W tym momencie jest zbyt wcześnie, by powiedzieć, jakie będą wszystkie następstwa dla Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra, ale zapewniamy Was, że jesteśmy oddani służeniu wiernym uczestniczącym w naszym apostolacie zgodnie z naszymi Statutami i charyzmatem, jak to robiliśmy od naszego założenia.

Musimy starać się postrzegać ten krzyż jako środek naszego uświęcenia i pamiętać, że wola Boża nigdy nie porzuci Jego Kościoła. Sam nasz Pan obiecuje nam konieczne łaski do niesienia naszego krzyża z siłą i odwagą. Nie wolno nam, jednakże zaniedbywać naszej roli jako wiernych katolików; módlmy się i ofiarujmy nasze wyrzeczenia w codziennym życiu i wierzmy we wstawiennictwo Matki Bożej, św. Józefa i naszego patrona – św. Piotra”.

 

Źródło: fssp.com

Tłum. Jan J. Franczak

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(32)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy