17 lipca 2019

Pakistan: chrześcijanka zabita, gdyż nie chciała przejść na islam

(Fot. Asia News)

W Fajsalabadzie na obszarze wschodniego Pakistanu muzułmanin zamordował chrześcijankę, 30-letnią pielęgniarkę Saimę Sardar, gdyż nie chciała przejść na islam i wyjść za niego.

 

Kobieta zginęła w czasie pracy w szpitalu. Według jej rodziny, jej były narzeczony groził jej od chwili, kiedy się dowiedział, że w listopadzie planuje poślubić chrześcijanina. Próbował zmusić ją do zmiany wiary i decyzji o małżeństwie.

 

Zdaniem Naveeda Waltera, przewodniczącego jednej z organizacji deklarujących obronę praw człowieka (Human Rights Focus Pakistan), w kraju tym mężczyźni – wyznawcy islamu są przekonani, że kobiety, także innych wyznań, muszą poddawać się ich woli, a ich propozycje nie mogą zostać odrzucone. – Trzeba natychmiast uchwalić prawo, które będzie karało używanie siły wobec kobiet, a także praktykę przymusowych małżeństw – podkreślił aktywista.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie