25 sierpnia 2018

Papież Franciszek o legalnej aborcji w Irlandii: to kultura odrzucenia życia

(fot. Giuseppe Ciccia/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM)

Papież Franciszek został powitany w Irlandii przez premiera Leo Varadkara m.in. przypomnieniem o głębokich zmianach kulturowych, jakie zaszły w tym kraju. Ojciec Święty w odpowiedzi ostro skrytykował irlandzkie referendum w sprawie aborcji.

 

Od referendum de facto legalizującego aborcję w Irlandii minęły już trzy miesiące. Jednak premier Leo Varadkar, witając papieża Franciszka, przypomniał, iż w Irlandii zaszły głębokie zmiany, a jedną z nich było właśnie referendum w sprawie aborcji. Varadkar pozytywnie ocenił tę zmianę.

 

PRZECZYTAJ CO POWIEDZIAŁ FRANCISZKOWI PREMIER IRLANDII!

 

Papież Franciszek zdecydowanie odpowiedział na przemówienie premiera. Potępił „materialistyczną kulturę odrzucenia człowieka”. Papież nie miał wątpliwości, iż ta „kultura” czyni ludzi „coraz bardziej obojętnymi wobec ubogich i słabszych, w tym nienarodzonych dzieci”.

 

 

Pielgrzymka Franciszka do Irlandii rozpoczęła się w sobotę i trwać będzie do niedziele. W tym czasie papież będzie specjalnym gościem na Światowym Spotkaniu Rodzin.

 

 

Źródło: irishtimes.com

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie