8 maja 2013

Papież Franciszek w liście skierowanym pod koniec marca do biskupów Argentyny wezwał hierarchów do przestrzegania dokumentu z Aparecida, który przewiduje odmowę udzielenia Komunii św. proaborcyjnym politykom.

 

Ojciec św. wezwał biskupów argentyńskich, by wykorzystali dokument z Aparecida jako „przewodnik w tym momencie historii”.

 

Dokument z Aparecida został przedstawiony publicznie po raz pierwszy w 2007 roku przez ówczesnego kardynała Bergoglio – obecnego papieża Franciszka, w imieniu biskupów Ameryki Łacińskiej. Jest to wyraźna deklaracja dotycząca odmowy udzielania Komunii św. zwolennikom aborcji, zwłaszcza politykom i pracownikom służby zdrowia.

 

W tekście zwraca się uwagę na konieczność zachowania „eucharystycznej spójności”. Innymi słowy chodzi o to, że duchowni powinni być świadomi tego, iż ludzie, którzy ignorują przykazania Boże –zwłaszcza, gdy popierają aborcję i eutanazję -nie mogą przyjmować Komunii świętej. Odnosi się to przede wszystkim do ustawodawców, gubernatorów i pracowników służby zdrowia.

 

 

Źródło: LSN.com, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie