12 sierpnia 2017

Papież wybrał nuncjusza apostolskiego w Panamie. Przedstawicielem Watykanu będzie Polak

(Źródło: pixabay.com)

Ojciec Święty Franciszek mianował abp Mirosława Adamczyka nuncjuszem apostolskim w Panamie, gdzie w 2019 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Hierarcha, na mocy papieskich decyzji, był dotychczas przedstawicielem Watykanu w Liberii, Gambii i Sierra Leone.

Abp Mirosław Adamczyk urodził się 16 lipca 1962 w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 z rąk abp Tadeusza Gocłowskiego, a następnie był kapłanem diecezji gdańskiej. Po dwóch latach pracy wikariuszowskiej w parafii św. Ignacego w Gdańsku – Starych Szkotach został skierowany na studia na Papieskiej Akademii Kościelnej. Po ich ukończeniu rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pełniąc posługę w nuncjaturach na Madagaskarze, w Indiach, na Węgrzech, w Belgii, Republice Południowej Afryki i w Wenezueli.

Po powrocie do Watykanu, abp Adamczyk pracował m.in. w Sekcji ds. Stosunków z Państwami Stolicy Apostolskiej. 22 lutego 2013 roku Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Liberii. Już 8 czerwca tego samego roku, papież Franciszek mianował go swoim przedstawicielem w Gambii, a 21 września 2013 w Sierra Leone. Abp Adamczyk przyjął sakrę biskupią w katedrze oliwskiej z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Decyzja papieża Franciszka oznacza, że abp Mirosław Adamczyk jako przedstawiciel Watykanu w Panamie, odegra ważną rolę podczas następnych Światowych Dni Młodzieży, zaplanowanych na 2019 roku.

 

 

Źródło: KAI

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie