8 kwietnia 2021

Paryż: abp Aupetit wszczął procedurę usunięcia proboszcza. Zarzut? Lekceważenie norm sanitarnych

(Abp Michel Aupetit. By Ibex73 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons )

Arcybiskup Paryża Michel Aupetit ogłosił wszczęcie kanonicznej procedury usunięcia z urzędu proboszcza parafii Sainte-Eugène-Sainte-Cécile, ponieważ – według pojawiających się informacji – nie przestrzegał on reżimu sanitarnego. Do naruszenia obostrzeń miało dość w sobotę 3 kwietnia podczas tradycyjnej liturgii.

Jak informuje archidiecezja paryska, obowiązujące środki przeciwepidemiczne były przedmiotem jasnych instrukcji, regularnie przypominanych wszystkim parafiom przez władze kościelne. W oczekiwaniu na zakończenie procedury kanonicznej diecezja apeluje do proboszcza o ścisłe egzekwowanie przestrzegania środków sanitarnych. Władze kościelne zaapelowały także do duchownego, aby przekazał komunikat arcybiskupa wszystkim parafianom, tak by pamiętali o ograniczeniach przeciwepidemicznych.

 

Sprawa zaistniała już po świętach Wielkien Nocy. Jak donosi „Le Point”, zarejestrowano tradycyjną liturgię, w trakcie której wierni nie nosili maseczek, a Komunia święta udzielana była na język. Liturgia w tym paryskim kościele sprawowana jest w zwyczajnej i nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

 

Źródło: KAI, Le Point

pt, mat

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy