30 maja 2017

Paryż: czarnoskóre feministki propagują segregację rasową

(zdjęcie ilustracyjne. fot.simon daval/maxpp/forum)

Nyansapo Festival – impreza adresowana do czarnoskórych feministek prawdopodobnie nie odbędzie się. Jej zakazu żąda Anne Hidalgo, mer Paryża, ponieważ z przedsięwzięcia niemal całkowicie wykluczono osoby o białym kolorze skóry.

 

Jak informuje portal rp.pl powołujący się na serwis BBC „miejsce, w którym odbędzie się impreza, ma być podzielone na trzy części”. Dwie z nich, zajmujące łącznie ponad 90 proc. powierzchni zostaną „zagospodarowane” tylko i wyłącznie przez kobiety czarnoskóre. Do jednej strefy z kolei zostaną wpuszczeni ludzie „wszystkich ras”.

 

Anne Hidalgo napisała na Twitterze, że to zwykła dyskryminacja i dlatego ma ona prawo „ścigać organizatorów festiwalu” i zakazać jego przeprowadzenia.

 

Nyansapo Festival skrytykowali także przedstawiciele niektórych organizacji walczących z rasizmem. Zdaniem SOS Racisme organizatorzy imprezy „pławią się w separacji etnicznej”. Podobne stanowisko zajęła Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi (LICRA), która napisała w komunikacie, że Rosa Parks (afroamerykańska działaczka na rzecz praw człowieka) „przewraca się w grobie”.

 

Sami organizatorzy imprezy nie mają sobie nic do zarzucenia i przedstawiają się jako ofiary „kampanii dezinformacji zorganizowanej przez skrajną prawicę”.

 

Źródło: rp.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie