7 kwietnia 2021

Pięć muzułmanek planowało ścinanie ludziom głów w kościele

(jihadwatch.org)

Francuski wywiad zatrzymał pięć islamistek przygotowujących zamach w Wielkanoc. W ich domu zabezpieczono szablę oraz środki chemiczne, które mogły posłużyć do konstrukcji bomby.

 

Służby zatrzymały w Béziers 5 kobiet na polecenie Krajowej Prokuratury Antyterrorystycznej. Zatrzymania miały miejsce tuż przed świętami w dzielnicy La Devèze. W nocy z soboty z 3 na niedzielę 4 kwietnia do aresztu trafiły 18-letnia Leïla B., jej matka i jej trzy siostry.

 

Direction Générale de la Sécurité Intérieure (DGSI) podjęła działania po uzyskaniu informacji, że owe pięć kobiet jest gotowych do przeprowadzenia groźnej akcji. Wiązano to z obchodami Wielkanocy. Funkcjonariusze Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Wewnętrznego znaleźli w ich mieszkaniu… szablę, ale też środki chemiczne, które według mediów mogły posłużyć do konstrukcji bomby, czy zdalny zapalnik.

 

W areszcie pozostaje Leila B. Jej matka i siostry zostały zwolnione 7 kwietnia do domu. 18-latka jest podejrzewana, że planowała ścinanie głów wiernym zgromadzonym w święta w kościele. Media powołując się na „źródło bliskie śledztwu”, piszą, że Leila była „zdeterminowana” i chciała popełnić zamach w rejonie Montpellier.

 

Sprawa jest zaskoczeniem dla ich sąsiadów. Nie wiedzieli nawet, że kobiety są praktykującymi muzułmankami. Była to biedna rodzina korzystająca z opieki socjalnej. Żadna z pięciu zatrzymanych kobiet nie miała swojej kartoteki policyjnej.

 

DGSI miało się nimi zainteresować po tym, jak na komputer ściągnęły instruktażowe filmy wideo Państwa Islamskiego. Filmy ISIS oglądały wspólnie. Uznano to za możliwość radykalizowania się rodziny. Być może z podsłuchu nadeszły też informacje o zaplanowanej akcji już na Wielkanoc, więc zdecydowano się na aresztowanie.

 

Byłby to kolejny przykład „zwykłej” rodziny imigranckiej, w której na skutek jakiegoś wydarzenia kumuluje się nienawiść wobec goszczącego ją kraju, co przybiera formy wejścia na ścieżki terroryzmu. Także zaangażowanie kobiet w terroryzm nie jest niczym nowym. W Paryżu miał miejsce w ubiegłym roku proces kobiet, które chciały wysadzić samochód z materiałami wybuchowymi pod katedrą Notre Dame. Służby twierdzą, że zaangażowanie młodych kobiet w terroryzm w ostatnich latach rośnie.

 

Władze nie wykluczają aktów terroryzmu na terytorium Francji. Wpływa na to zablokowanie podróży kandydatów do dżihadu na pogranicze iracko-syryjskie i rozkład emiratu Państwa Islamskiego. Ma to skłaniać dżihadystów do koncentrowania się na akcjach w krajach zamieszkania. Takie rozkazy płyną też do zwolenników Państwa Islamskiego w zamieszczanych przez nie komunikatach w mediach społecznościowych.

 

BD

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy