21 kwietnia 2018

Piotr Semka o wycofaniu się PiS z ustawy degradacyjnej: sukces frontu obrony Jaruzelskiego

(Fot. Adam Chełstowski / FORUM)

– Konkluzja po spotkaniu w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej jest taka, że ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie ustaw. Natomiast można rozmawiać o symbolicznym, za pomocą uchwały, ocenieniu osób i wydarzeń z przeszłości – tymi słowami rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński podsumował efekty piątkowej narady z udziałem m.in. samego prezydenta, a także ministra obrony Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego sejmowej komisji obrony Michała Jacha oraz dyrektora Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka.

 

Obóz polityczny PiS uznał, że do tej sprawy w formie ustawy nie będzie wracał – rozwiał złudzenia znacznej części elektoratu PiS Krzysztof Łapiński. Rzecznik dodał, że rozważane są formy „symbolicznego, a więc za pomocą uchwały, ocenienia osób, czy wydarzeń z przeszłości”.

 

Zapowiedź rezygnacji z pomysłu, który cieszył się dużym poparciem zwolenników Zjednoczonej Prawicy, podsumował publicysta Piotr Semka. Na antenie Polskiego Radia 24 ocenił, iż prezydent wiele stracił u swych dotychczasowych wyborców wetując ustawę degradacyjną.

 

Ta sprawa jest najbardziej bolesna dla pokolenia, które świadomie przeżyło 13 grudnia. Prawica nie miała okazji wcześniej, by ustawę degradacyjną przeprowadzić. Front obrony Jaruzelskiego odnosi sukcesy – mówił autor „Do Rzeczy”. – Moim zdaniem, trzeba było ograniczyć ustawę do WRON. Im więcej osób ta ustawa obejmuje, tym bardziej tworzy się front wspólnoty strachu. Absurd polega na tym, że PiS jest walony po głowie za pisanie historii na nowo, a i tak boi się wprowadzić tę ustawę. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że „sprawę jest  zamknięta” była kapitulacją – stwierdził Piotr Semka.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie