16 maja 2021

PiS wypowie genderową konwencję stambulską? „Polski Ład” o nowej prorodzinnej umowie międzynarodowej

Nowy program Zjednoczonej Prawicy ujawniony w sobotę pod nazwą „Polski Ład” zawiera rozwiązania dotyczące rodzin. I nie chodzi jedynie o ich wsparcie materialne. Zapisy programu pozwalają sądzić, że rząd zamierza wypowiedzieć genderową konwencję stambulską.

W rozdziale „Tożsamość polskiej rodziny” czytamy obietnicę: „Opracujemy nową umowę międzynarodową – konwencję o prawach rodziny”.

W tym miejscu wypada przywołać inicjatywę obywatelską „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej zwolennicy domagają się wypowiedzenia konwencji stambulskiej jako promującej ideologię gender oraz zobowiązania polskiego rządu do prac nad projektem Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny i przedstawienia go na forum międzynarodowym. Inicjatywę podjął Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Chrześcijański Kongres Społeczny z poparciem kilkudziesięciu innych organizacji. Zapis w programie ZP o nowej umowie międzynarodowej, to wyraźny krok w tym właśnie kierunku.

Jak Zjednoczona Prawica chce jeszcze służyć rodzinom w obronie przed ideologią gender? Program zakłada poparcie dla „wniosku Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie zmian w prawie oświatowym, zgodnie z którymi działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagała nie tylko zgody dyrekcji szkoły, lecz także akceptacji ze strony rodziców”. Program przewiduje też uruchomienie „w ramach Narodowego Instytutu Wolności nowego programu wsparcia organizacji prorodzinnych oraz poradni (poradnictwo rodzinne)”.

W rozdziale „Ochrona dzieci i rodziny” znalazły się ponadto zapowiedzi wprowadzenia surowych kar  wobec osób krzywdzących dzieci – w tym kary dożywocia.

„Ochrona najbardziej bezbronnych członków naszego społeczeństwa – dzieci, wymaga stanowczej reakcji. Dlatego wprowadzimy kary, które będą odstraszać przed wykorzystywaniem i krzywdzeniem nieletnich – w tym karę najbardziej surową, bezwzględnego dożywotniego pozbawienia wolności” – czytamy. ZP ma zadbać też o skuteczną egzekucją alimentów, a te zaś ustalane będą natychmiastowo i procentowo. Będą też nowe reguły „trwania obowiązku alimentacyjnego”.

Program mówi też o Silnej promocji rodziny i kształtowaniu postaw prorodzinnych. „Rodzinę stawiamy w centrum życia społecznego, dlatego będziemy promować wartości rodzinne w kampaniach społecznych oraz rządowych. Przeprowadzimy szeroko zakrojoną kampanię na temat korzyści z rodzicielstwa, które jest nie tylko fundamentalną rolą społeczną, ale może być również niezwykłą przygodą. Ponadto będziemy rozwijać programy dotacyjne dla prorodzinnych organizacji pozarządowych Po Pierwsze Rodzina” – czytamy.

„Nowy Ład” zapowiada też powszechny i bezpłatny dostęp do badań prenatalnych. „Zapewnimy dostęp do diagnostyki prenatalnej dla wszystkich kobiet w ciąży. Obecnie działający Program Badań Prenatalnych skierowany jest tylko do kobiet przynależących do grupy ryzyka. Rozszerzenie bezpłatnej diagnostyki na wszystkie kobiety w ciąży pozwoli obniżyć śmiertelność okołoporodową, a także umożliwi wczesne leczenie chorób dzieci już w łonie matki”.

Równocześnie wprowadzona zostanie… darmowa szczepionka przeciwko HPV. Jak wskazano, wirus HPV „jest najczęstszą przyczyną występowania raka szyjki macicy. W Polsce w ciągu roku diagnozuje się ten nowotwór u ok. 3,5 tys. kobiet, z których niestety około połowa umiera. W takiej sytuacji państwo nie może być bezczynne, dlatego zagwarantujemy darmową szczepionkę przeciwko HPV”. W programie nie ma informacji czy wprowadzony będzie tu obowiązek szczepień. Nie wiadomo też czy promowany będzie styl życia zmniejszający ryzyko zakażenia wirusem HPV.

Źródło: polskilad.pis.org.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(42)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy