5 kwietnia 2013

Czy w Polsce będzie swobodnie dokonać tzw. korekcji płci? Chce tego transseksualny poseł Anna Grodzka. O przynależność do awangardy postępu walczy także rząd, przygotowując swoją propozycje.

 

Ruchu Palikota chce, by zmiana płci była możliwa od 16. roku życia. Wystarczyłoby złożyć wniosek z opiniami od dwóch specjalistów. Osoba wnioskująca nie musiałby wcześniej poddawać się żadnym zabiegom chirurgicznym.

 

Projekt rządowy zakłada m.in.  rezygnację z wymogu pozywania rodziców za błędne ustalenie płci dziecka. Ustalenie płci przypominałoby stwierdzenie nabycia spadku. Obowiązywać ma tryb pozaprocesowy. Jeśli rządowi uda się przeforsować legalizację tzw. związków partnerskich, wprowadzenie zmian w korekcie płci może doprowadzić do dokonywania fikcyjnych tzw. zmian płci osobom, które chciałyby zawrzeć małżeństwo.

 

Zdaniem minister ds. równości Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz (PO) projekt mógłby trafić do Sejmu jeszcze w tym roku.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie