25 maja 2018

Ploermel: 16 czerwca odsłonięcie i poświęcenie przeniesionego pomnika św. Jana Pawła II

(Fot. PHOTOPQR / LE TELEGRAMME / Forum)

Kuria biskupia w Vannes poinformowała PCh24.pl, że obecnie prowadzone są prace na nowym terenie, gdzie będzie przeniesiony pomnik Jana Pawła II. Pierwotnie monument, zgodnie z decyzją francuskiej Rady Stanu, miał być usunięty. Władze drażnił krzyż umieszczony w miejscu publicznym.

 

Oficjalne otwarcie i poświęcenie pomnika odbędzie się w sobotę 16 czerwca. O godz.18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza świętą, której celebrowana przez ordynariusza diecezji Vannes, ks. Raymonda Centéne.

 

W uroczystości weźmie udział ambasador Polski Tomasz Młynarski i nuncjusz apostolski we Francji abp. Luigi Ventura. Kuria wystosowała też zaproszenia do polonijnych organizacji w Bretanii. Na uroczystości w Ploërmel wybiera się liczna Polonia z regionu paryskiego.

 

Ocalenie pomnika było możliwe dzięki zaangażowaniu się francuskiego Kościoła. Koszt całej operacji w wysokości 120 tys. euro pokryje kuria biskupia w Vannes. Ona też udzieliła miejsca na nową instalację pomnika. Zdaniem kurii „to zaangażowanie, mimo formalnych, prawnych przeszkód, wynika z szacunku i podziwu dla wielkości nauczania św. Jana Pawła II”.

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie