29 sierpnia 2018

Podziały w załodze Facebooka! Grupa pracowników walczy z lewicową indoktrynacją

(zdjęcie: pixabay.com)

Pracownicy Facebooka mają dość ideologicznej indoktrynacji ze strony swojego pracodawcy. Założyli internetową grupę walczącą o zmiany w polityce internetowego giganta.

 

W drugiej połowie sierpnia w wewnętrznej platformie do komunikacji dla pracowników Facebooka krążył wpis dotyczący tej kwestii. Autor upublicznionego przez „New York Times” tekstu zwraca uwagę na brak akceptacji korporacji wobec osób o poglądach nielewicowych. „Starszy inżynier” Facebooka Brian Amerige podkreśla, że chociaż firma Marka Zuckerberga chwali się polityczną neutralnością, to w rzeczywistości atakuje ludzi sprzeciwiających się dominującej u nich linii światopoglądowej.

 

Od tej pory około 100 pracowników internetowego giganta dołączyło do protestu. „Zbuntowani” pracownicy Facebooka założyli grupę online pod nazwą „Facebookowcy za różnorodnością polityczną” (FB’ers for Political Diversity). Postulują stworzenie „przestrzeni różnorodności ideologicznej” w ramach firmy.

 

Działania grupy doprowadziły do skarg pozostałych pracowników. Twierdzili, że domagający się pluralizmu koledzy obrażali tzw. mniejszości seksualne. Jednak ich menedżerowie uznali, że nie doszło do złamania zasad obowiązujących w firmie – podaje „New York Times”.

 

 

Źródło: nytimes.com

mjend

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie