20 sierpnia 2016

Pogrzeb „Inki” i „Zagończyka” z udziałem Prezydenta. Andrzej Duda odda cześć bohaterom

(Fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Jak poinformował podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta, Wojciech Kolarski, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.

 

Prezydent najpierw weźmie udział w pogrzebowej Mszy Świętej 28 sierpnia w Bazylice Mariackiej, a następnie pojawi się na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, gdzie spoczną „Inka” oraz „Zagończyk”. Na cmentarzu zaplanowano wystąpienie prezydenta.

 

W dniu, w którym zaplanowano pogrzeb tych dwoje bohaterów, którzy oddali życie nie godząc się na zniewoloną Polskę, przypada rocznica śmierci „Inki” i „Zagończyka”. Rodziny zdecydowały, że zostaną oni pochowani w jednym grobie. Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej Bazyliki Mariackiej, w godz. 17-22, mają zostać wystawione trumny ze szczątkami bohaterów.

 

Wojciech Kolarski, zapowiadając obecność Andrzeja Dudy na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”, przypomniał nie tylko bohaterstwo i niezłomność tych dwoje żołnierzy, ale także oddanie prezydenta sprawie przywracania pamięci żołnierzom wyklętym. 1 marca 2015 roku Andrzej Duda złożył kwiaty pod symbolicznymi grobami „Inki” i „Zagończyka”. – Teraz jako prezydent Polski, jako głowa państwa, w imieniu Rzeczpospolitej wyrazi szacunek uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych naszych narodowych bohaterów – powiedział Kolarski. 

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie