11 marca 2020

Polacy modlą się o powstrzymanie pandemii koronawirusa

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

W środę SMSowy łańcuszek wezwał wielu Polaków do tego, by o godz. 20 modlitwą różańcową oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlili się o powstrzymanie pandemii koronawirusa.

 

Na niebezpieczną chorobę cierpi w Polsce na razie 31 osób, ale liczba ta rośnie z każdym dniem. W Polsce nie ma na szczęście ofiar śmiertelnych, ale rząd wdraża coraz bardziej restrykcyjne przepisy, ograniczając większe zgromadzenia ludzi i zachęcając wszystkich do pewnej formy kwarantanny, czyli ograniczenia aktywności w miejscach publicznych do niezbędnego minimum.

 

Przestrzeganie zaleceń rządowych jest ważne, ale znacznie ważniejsza jest modlitwa w intencji powstrzymania choroby. Pan Bóg dopuszcza pandemię, dlatego powinniśmy prosić Go, aby uchronił nas od widma zarazy. Wiele osób otrzymało specjalnego SMSa o następującej treści: „Będziemy modlić się na Różańcu (Częścią Chwalebną) oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia.  Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę wszędzie, gdzie będzie to tylko możliwe – w kościołach, domach, w drodze z pracy lub podczas przerwy w jej trakcie. Prosimy o przekazywanie tej informacji innym i zachęcanie do współudziału w modlitwie. Dodajmy, że od wtorku także podczas wieczornych modlitw na Jasnej Górze śpiewane są Suplikacje z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa”.

 

Modlitwy, za wstawiennictwem Matki Bożej, odmawiano także w katedrze łódzkiej.

 

Warto, by każdy z nas znalazł choć chwilę czasu na włączenie się w akcję modlitewną o ochronę Polski i świata przed epidemią.

 

 

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie