24 marca 2021

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zniszczenie grobów dzieci na cmentarzu w Olsztynie

(Fot. Pixabay)

Policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zdewastowanie i zniszczenie kilkudziesięciu grobów, w tym grobów dzieci na jednym z olsztyńskich cmentarzy.

 

Jak poinformował starszy sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, zatrzymany jest podejrzany o znieważenie miejsca pochówku, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. – Należy również pamiętać, że na każdym etapie prowadzonego postępowania kwalifikacja czynu może ulec zmianie – wyjaśnił policjant.

 

Do ekscesu doszło najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek. Czynności śledcze podjęto w środę popołudniu. – Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci wykonują czynności zabezpieczające ślady, zabezpieczają obraz z monitoringu – mówił st. sierżant Jurkun.

 

Dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot poinformował, że zniszczenia powstały w kwaterze grobów dziecięcych. – Kilkadziesiąt grobów zostało uszkodzonych w różnym stopniu, są poprzewracane stele, połamane krzyże. Na szczęście nie było ingerencji w groby. Wygląda to, jakby tornado przeszło. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Tym bardziej jest to bulwersujące, że chodzi o kwaterę dziecięcych grobów – opisywał. Dodał, że bramy i furtki cmentarza komunalnego są zamykane na noc. Najprawdopodobniej sprawcy lub sprawca musieli przeskoczyć przez ogrodzenie.

 

Źródło: Interia.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie