19 sierpnia 2021

„Polska nie ulegnie temu szantażowi”! Przerzucani przez Białoruś migranci nie wejdą do Polski

(Nielegalni imigranci na granicy polsko-białoruskiej Źródło: www.strazgraniczna.pl)

„Jesteśmy zobowiązani do tego, aby chronić własną granice” – powiedział premier w czasie konferencji w Bydgoszczy. Odniósł się w ten sposób do pytania, czy oczekujący na polskiej granicy cudzoziemcy otrzymają azyl w naszym kraju. „Są oni narzędziem w ręku Pana Łukaszenki” – uzasadnił Mateusz Morawiecki zapowiadając uszczelnienie wschodnich rubieży.

Od kilku tygodni białoruskie służby zmuszają przybyszów z Afganistanu i Iraku do prób wtargnięcia na teren Rzeczypospolitej przez zieloną granicę. Od 6 sierpnia udało się to 600 z nich, wielu innych polska Straż Graniczna zatrzymuje w pasie ziemi niczyjej. Pojawiły się apele o udzielenie przybyszom ze wschodu azylu w Polsce. Mateusz Morawiecki jasno deklaruje, że do tego nie dopuści.

„Bardzo współczuję uchodźcom, ale są oni politycznym instrumentem w rękach Łukaszenki, Polska nie ulegnie temu szantażowi” – powiedział. Przyrównał także napływ nielegalnych imigrantów do „pistoletu przystawionego do naszych głów przez Pana Łukaszenkę”. Zalewanie zachodnich krajów uchodźcami białoruski prezydent zapowiadał już w Maju jako odwet za nałożone przez UE sankcje.

Asertywna postawa prezesa rady ministrów odpowiada działaniom krajów Bałtyckich. Litwa i Łotwa mierzące się z tym samym problemem, zdecydowały się zawracać Arabów wysyłanych przez Mińsk na ich ziemie. Jak zapewnia premier granice patrolować będzie wojsko. Powstać ma również odpowiednia dla ich strzeżenia infrastruktura.

Źródło: pap.pl

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy