20 października 2014

Polska się wyludnia. Jest nas mniej niż podaje GUS

(fot.Ayla87 /sxc.hu)

Polska wyludnia się w dramatycznym tempie. Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce mieszka o 2 mln osób mniej niż podaje GUS.


Jak wynika z opublikowanych przez dziennik „Rzeczpospolita” danych Eurostatu, Polska ma obecnie mniej niż 36,5 mln mieszkańców. Warto zauważyć, że według ekspertów GUS pułap taki mamy osiągnąć dopiero w 2035 roku.

Z czego wynika ta rozbieżność? „Zdaniem ekspertów to informacje Eurostatu są bardziej rzetelne niż statystyki GUS, który uparcie stosuje metodologię tzw. ludności faktycznej. Wbrew swojej nazwie nie uwzględnia ona emigrantów, a z naszego kraju wyjechało w ostatnich latach 1,5-2 mln osób” – wyjaśnia dziennik.

Zdaniem prof. Krystyny Iglickiej „trudno ukryć smutek, gdy ogląda się te dane”. Według demograf, „Polska to nie jest kraj przyjazny obywatelom i płacimy za to dramatyczną cenę. Nie dość, że dzieci rodzi się jak na lekarstwo, to jeszcze uciekamy stąd na emigrację”.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie