27 marca 2012

Polska spada w rankingu dzietności

(fot. Jerzy Kociatkiewicz /commons.wikimedia.org)

 

Wydawnictwo Factbook informuje: Polska spadnie w tym roku z 207. na 209. miejsce w rankingu 222 krajów świata. Ze średnią dzietnością 1,3 dziecka na kobietę zajmiemy trzynastą pozycję od końca.

 

Tak odległego miejsca Polski na tle reszty świata nie sposób wytłumaczyć, jak chcą niektórzy, ogólnoświatowym trendem starzenia się społeczeństwa czy spadkiem prokreacji w krajach rozwiniętych – komentuje dla Naszego Dziennika były wiceminister gospodarki, doktor Cezary Mech.

 

Według prognoz przygotowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Polska w 2100 roku będzie liczyć 17 milionów mieszkańców. Populacja Europy Wschodniej zmniejszy się – przy aktualnych tendencjach – z 300 milionów w roku 2000 do 120 w roku 2100.

 

Jak zauważają eksperci, zmiany demograficzne oznaczają dla Polski poważne kłopoty. Destabilizacja finansów publicznych, zmiany trendów ekonomicznych, obniżenie innowacyjności gospodarki i spadek międzynarodowej pozycji kraju – to tylko niektóre z nich.

 

Źródło: naszdziennik.pl

mat


 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie