24 marca 2021

Polska za czy przeciw życiu? 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia

(Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com)

24 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Życia. To istotne wydarzenie w kontekście zarówno sporu o ochronę życia, jak i przypadającego w Kościele katolickim na 25 marca Dnia Świętości Życia. 

 

Zgodnie z uchwałą Sejmu z 27 sierpnia roku 2004 „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza dzień 24 marca Narodowym Dniem Życia. Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

 

Jego obchody stanowią ważny element w kontekście batalii dotyczącej ochrony życia w Polsce i wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku oraz następującego po nim wulgarnego i barbarzyńskiego strajku Lempart.

 

Do kwestii odniósł się mecenas Jerzy Kwaśniewski na Twitterze. „Wielki dzień. #NarodowyDzieńŻycia Sejm RP ustanowił w 2004 roku, jako czas refleksji nad odpowiedzialnością władz i całego społeczeństwa za życie najsłabszych, zdanych na pomoc innych, zachętę do działań na rzecz wsparcia i ochrony życia. Ustawę podpisał marszałek J. Oleksy” – napisał prezes Ordo Iuris.

 

  

Jednak dzień ochrony życia warto rozumieć też na płaszczyźnie duchowej. 25 marca obchodzimy bowiem dzień Zwiastowania a zarazem katolicki Dzień Świętości Życia. To czas podejmowania trudu duchowej adopcji dziecka poczętego – 9-miesięcznej modlitwy o to, by nieznana nam matka wstrzymała się od dokonania aborcji. To również czas refleksji nad świętością ludzkiego życia, tak często lekceważoną przez współczesnych.

 

Źródła: dorzeczy.pl / twitter.com/jerzKwasniewski

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie