9 czerwca 2021

Polskie dzieci wezmą udział w badaniach klinicznych nad szczepionką Pfizera. Rusza druga faza testów

(pixabay.com)

Koncern Pfizer rozpoczyna kolejną fazę badań nad szczepionką przeciw Covid-19. Wezmą w niej udział m.in. dzieci z Polski w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Pierwsza faza badań zakończyła się, według koncernu, sukcesem.

4,5 tysiąca dzieci z Polski, USA, Hiszpanii i Finlandii weźmie udział w drugiej fazie badań nad preparatem przeciw Covid-19 – ogłosił we wtorek Pfizer. Dzieciom w wieku 5-11 lat podane zostaną dawki 10 mikrogramowe. Z kolei dzieci młodsze, w wieku 6 miesięcy-5 lat, otrzymają dawki 3 mikrogramowe. Za to najstarsze dzieci, powyżej 12 roku życia, podobnie jak dorośli, otrzymają dawkę 30 mikrogramów.

Wyniki tego eksperymentu spodziewane są na jesieni tego roku. Najwcześniej, bo we wrześniu, poznamy pierwsze wyniki badań wśród najstarszych dzieci. W październiku i listopadzie powinny być znane wyniki testów dzieci młodszych.

Do tej pory Pfizer prowadził testy z udziałem dzieci tylko w USA. Badaniom poddano 144 małych pacjentów. Według firmy  badania wykazały silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazały problemów z bezpieczeństwem.

W sprawie nakłaniania nieletnich do szczepień wypowiedziała się ostatnio Fundacja Rzecznik Praw Rodziców. Organizacja zdecydowanie sprzeciwiła się takim zamiarom.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Nakłanianie do szczepień dzieci to błąd. Stanowczy głos organizacji wspierającej rodziców

Żródła: rmf24.pl, pch24.pl

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(33)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy