23 marca 2015

Polskie wojsko sprawdzi rezerwistów. Mają cztery godziny na dotarcie do koszar

(By Ministerstwo Obrony Narodowej (http://www.mon.gov.pl/pl/galeria/3828) [see page for license], via Wikimedia Commons)

Ministerstwo Obrony Narodowej przetestuje rezerwistów w zakresie natychmiastowego stawiennictwa – wybrani rezerwiści otrzymają zadanie stawienia się w jednostce w krótkim czasie. Część z nich dostanie na to cztery godziny.

 

Zgodnie z planem, ćwiczenia odbędą się w jednej z jednostek, w której w krótkim czasie przeszkolonych ma być 500 rezerwistów. Powołania będą doręczane przez wójtów, burmistrzów i policjantów.

 

Rezerwista będzie musiał się stawić w jednostce wraz z dokumentami: dowodem osobistym, książeczką wojskową i książeczką zdrowia.

 

Będą to pierwsze takie ćwiczenia od blisko siedmiu lat. Mają one dostarczyć MON informacji dotyczących możliwości mobilizacyjnych.

 

Źródło: TVP

mat

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie