21 kwietnia 2019

Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu. Internet obiegło poruszające zdjęcie z Sri Lanki

(fot. REUTERS/Athit Perawongmetha/FORUM)

Co najmniej 290 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę. Grafikę prezentujemy poniżej.

 

Na zdjęciu z Sri Lanki widzimy figurę Zmartwychwstałego Chrystusa z wyraźnymi śladami krwi ofiar zamachu terrorystycznego w jednym z kościołów. Obraz dobitnie ilustruje słowa księdza Rafała Cyfki (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), który w rozmowie z PCh24 skomentował wydarzenia w azjatyckim państwie.

 

– Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – powiedział ks. Cyfka.

 

 

Źródło: PCh24 / Twitter / tvp.info

MWł

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie