9 kwietnia 2021

Ponad 10 tys. podziękowań dla kard. Saraha za jego posługę. Dołącz do akcji!

Już ponad 10 000 polskich katolików złożyło swoje podziękowania kardynałowi Robertowi Sarahowi, za jego posługę Prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która decyzją papieża Franciszka zakończyła się w lutym tego roku. Zachęcamy, aby każdy, kto jeszcze nie dołączył do podziękowań, złożył je klikając w ten link! Wszystkie zostaną umieszczone w specjalnej księdze i wręczone mu osobiście!

 

„Papież zaakceptował moją rezygnację z urzędu Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, po ukończeniu 75 roku życia. Jestem w rękach Boga. Tylko Chrystus jest skałą. Wkrótce zobaczymy się ponownie w Rzymie lub gdzie indziej” – napisał na swoim Twitterze 20 lutego gwinejski hierarcha.

 

Kardynał Sarah został powołany na zaszczytną i istotną dla każdego tradycyjnego katolika dykasterię już za pontyfikatu papieża Franciszka. Swą funkcję sprawował od 2014 roku, a w 2020 roku gdy skończył 75 lat, był zobowiązany złożyć na ręce papieża swoją rezygnację. Franciszek w związku z pandemią koronawirusa przedłużył jego posługę, ale 20 lutego 2021 roku odwołał Saraha z funkcji prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jego miejsce nadal pozostaje nieobsadzone.

 

Kliknij tutaj i podziękuj kardynałowi Sarahowi za jego pracę na rzecz liturgii!

 

Kardynał Robert Sarah wśród tradycyjnych katolików darzony był od lat niezwykłą estymą. Nie bez powodu. Z wielką miłością troszczył się o świętą liturgię, która jest przecież centralnym punktem życia każdego katolika, o czym coraz częściej zapominają inni hierarchowie Kościoła. Kardynał Sarah przywiązywał szczególną wagę do liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, ale również walczył, aby jej zwyczajna forma sprawowana była w sposób jak najbardziej godny i piękny. Gwinejski hierarcha był też niestrudzonym obrońcą doktryny Kościoła w kwestii nierozerwalności małżeństwa.

 

Kardynał Sarah zawsze wykazywał się obroną niezmiennej nauki Kościoła katolickiego. W trudnych dla Kościoła czasach był przykładem nie tylko ortodoksji, ale i ortopraksji. I choć niejednokrotnie padał ofiarą ataków i upokorzeń, nigdy nie wyrzekł się wierności Tradycji, Pismu Świętemu, nauce na temat nierozerwalności małżeństwa i społecznemu nauczaniu Kościoła  – czytamy na stronie godblessyou.pl.

 

Dołączmy do tej pięknej akcji, i złóżmy kardynałowi jak najwięcej podziękowań! Księga dziękczynna zostanie wydrukowana i przekazana księdzu kardynałowi do rąk własnych!

 

Dołącz do ponad 10 000 polskich katolików i podziękuj kardynałowi Sarahowi za jego odważną posługę!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie