8 marca 2019

Ponad 15 tysięcy osób sprzeciwiło się finansowaniu artystów promujących okultyzm. A TY?

(Shelby Lessig [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)])

Już ponad 15 tysięcy osób podpisało się pod protestem przeciwko wernisażowi „dzieł” Mariany Abramowic, który od 8 marca można obejrzeć w Toruniu.

 

Marina Abramović podczas swych „performance’ów” występuje często z głową kozła, pozuje do zdjęć z przyczepionymi do głowy rogami, wpisuje swą postać w pentagram, a nawet prześmiewczo promuje kanibalizm, przygotowując torty w kształcie martwego ludzkiego ciała! – podaje strona protestuj.pl.

 

Pseudoartystka przyznaje, że przyznaje, że promowana przez nią pseudo-sztuka polega na powielaniu rytuałów „magii okultystycznej”! Jej zdaniem jednak jest to wyłącznie „sztuka”, a nie rytuały religijne. „To oczywisty absurd i nie możemy zgodzić się na jego finansowanie z publicznych pieniędzy!” – podają autorzy petycji.

 

Na domiar złego Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu finansowane jest z pieniędzy polskiego podatnika.  

 

W piątek 8 marca o 18:00 przed toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej odbyła się modlitwa różańcowa zorganizowana przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

 

 

 

Poparcie dla petycji można wyrazić za pomocą serwisu protestuj.pl.

Zachęcamy do sprzeciwu wobec promocji duchowego zła!

 

 

Podpisz apel TUTAJ.

 

Źródła: pch24.pl / protestuj.pl

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie