2 kwietnia 2017

Porażka, błąd, kiepskie efekty. Były dyrektor CIA o udziale USA w arabskiej wiośnie

(Fot. By SSgt. Bradley Lail, USAF - Author, Public Domain, https://commons.wikimedia.org)

Teraz wiemy już, że nie można narzucić naszych wartości i naszej wizji – tak były szef Centralnej Agencji Wywiadowczej David Petraeus w rozmowie z włoskim dziennikiem przyznał się do niepowodzenia amerykańskiego zaangażowania w tak zwaną arabską wiosnę.

  

Wywiad dla „Corriere della Sera” przynosi szereg gorzkich sformułowań dotyczących działań Stanów Zjednoczonych w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Petraeus nazwał je błędem i porażką.

 

Nieważne, jak wspaniała może wydawać ci się strategia; liczą się rezultaty. O tych zaś można wszystko powiedzieć, ale nie to, że były wspaniałe – stwierdził, nawiązując do słów Churchilla, dawny naczelny dowódca sił koalicyjnych w Iraku, a także wojsk amerykańskich w Afganistanie.

 

Demokracja na Bliskim Wschodzie jest jak silne lekarstwo, które należy dawkować – uznał Petraeus. – Teraz wiemy już, że nie można narzucić naszych wartości i naszej wizji.

 

Generał podkreślił złożoność kwestii walki z Państwem Islamskim. – Nawet jeśli uda nam się zawiesić naszą flagę na terytorium IS, nie będzie to oznaczać, że wojna jest skończona – powiedział ex-dyrektor CIA.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie