28 kwietnia 2021

Portugalia: prezydent ogłosił zakończenie stanu wyjątkowego

(fot. Henrique Casinhas /Zuma Press / FORUM)

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa ogłosił zakończenie obowiązującego od listopada stanu wyjątkowego.

Prezydent swoją decyzję tłumaczył przede wszystkim niską liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Podczas ostatniej doby zanotowano w tym kraju pięć zgonów i 353 przypadki zakażeń.

De Sousa zastrzegł, że rząd trzyma możliwość powrotu do stanu wyjątkowego w zanadrzu, np. w sytuacji gdy pojawią się nowe, odporne na działanie szczepionek warianty koronawirusa. Na postawie obowiązującego od listopada stanu wyjątkowego władze Portugalii tymczasowo ograniczyły naukę stacjonarną w szkołach oraz na wyższych uczelniach, zredukowały możliwość przemieszczania się w przestrzeni publicznej i zamknęły granicę z Hiszpanią.

W marcu rozpoczęto proces stopniowego wyjścia z lockdownów. Przywrócono funkcjonowanie placówek oświatowych, obiektów handlu i usług. Kolejnym krokiem ma być przywrócenie ruchu na granicy z Hiszpanią.

Źródło: tvp.info
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie