6 kwietnia 2020

Poseł Braun: w jakim stopniu jesteśmy obiektem „strategicznego zarządzania percepcją”?

(źródło: pixabay.com)

Deklarowane cele podejmowanych przez rząd działań w walce z koronawirusem są rozbieżne z celami realnie osiąganymi. Czy rzeczywiście więc chodzi o ratowanie życia i zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i przyszłość narodu czy też może przy okazji realizowane są całkiem inne cele? Co próbuje nam zaaplikować Wielki Brat? – pyta Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

 

Jak zauważył Grzegorz Braun w nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube, patrząc realnie na skutki walki z pandemią widzimy zamrożenie gospodarki, a więc katastrofę ekonomiczną, która staje się faktem.

 

W życiu politycznym, legislacyjnym także dzieją się niepokojące rzeczy. Poseł Braun mówi o rozwiązaniach wprowadzanych „tylnymi drzwiami” w „trybem zbójeckim” – jeśli idzie o procedurę parlamentarną, a w „trybie militaryzacji”, jeśli idzie o efekty. Braun określił ten stan mianem „militaryzacji a’la stan wojenny”. I jak zauważył, porównanie do stanu wojennego nie wypada na korzyść aktualnej władzy (całe społeczeństwo musi przebywać w domach, władza zamknęła kościoły, puszcze, lasy, parki, place zabaw, ograniczenia przemieszczania się dla rodzin, zakaz wyjścia dla nastolatków np. do sklepu po zakupy…).

 

Ponadto Sejm jest dzisiaj fikcją. Cokolwiek się dzisiaj dzieje, to jest dyktat idący z góry, z boku, dokładnie nie wiadomo z której strony. Nie wiadomo, która władza rodzi te kolejne projekty, które są przedstawiane Sejmowi i Senatowi, ale one niczego nie mają tu do wniesienia, pełnią tylko rolę żyrantów – w wielu przypadkach usłużnych – kontynuuje Grzegorz Braun. Zdaniem parlamentarzysty Sejm w ostatnich dniach, „to fasada, to dekoracja, to wydmuszka”. I jak dodaje, jeśli kogoś przejmuje tzw. demokracja, zasady konstytucyjne, to „czegoś takiego jak kontrola parlamentu nad władzą wykonawczą, nie ma”. Jak relacjonuje, komisje sejmowe nie działają, zespoły parlamentarne zostały wyłączone, a w ustawie antywirusowej przemycono „trujące kwiatki” pod pozorem ratowania obywateli, czy przedsiębiorców zagrożonych epidemią.

 

Poseł Braun zauważa też, że „akcję koronawirusową” nazywa się oficjalnie pandemią na podstawie zmiany decyzji administracyjnej, a nie naukowych podstaw. To Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dokonała redefinicji tego, co będzie nazywać się pandemią – to już nie masowość ofiar występującej anomalii, ale masowość zagrożenia.

 

Poseł zauważa również niewspółmierne zainteresowanie medialne koronawirusem co stoi w kontraście do innych chorób, które są przyczyną wielu (czasem dużo większej liczby) zgonów. Przypomniał też głosy niemieckich naukowców, którzy stawiają pytania o to, na ile koronawirus jest realnym zagrożeniem – definiowanym naukowo, medycznie, a na ile jest to medialna kreacja i operacja polityczna. – W jakim stopniu i w Polsce jesteśmy obiektem strategicznego zarządzania percepcją? – pyta poseł zastanawiając się jaką rzeczywiście agendę realizuje rząd.

 

O co rzeczywiście chodzi? W tym kontekście Grzegorz Braun wskazuje na zachętę Ministerstwa Cyfryzacji do testowania aplikacji „ProteGo”, która wedle deklaracji ma pozwolić kontrolować i zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. – To ma być taki – jeszcze nie elektroniczny pastuch na Polaków. To ma być aplikacja, dzięki której dowiecie się Państwo, że kwalifikujecie się do kwarantanny jeśli zainstalowana w waszym urządzeniu mobilnym aplikacja wykryje, żeście się zetknęli w ostatnich tygodniach, dniach z kimś, kto został zdiagnozowany jako nosiciel groźnego wirusa – tłumaczy poseł.

 

Grzegorz Braun zastanawia się też jak będzie wyglądało życie po kwarantannie i jakież to „pożytki” pozostaną po walce z koronawirusie – a jednym z nich może być rozpowszechnienie elektronicznego nadzoru nad obywatelami. – Jaką agendę realizuje rząd, skoro nie w ustawach policyjnych, ale poprzez Ministerstwo Cyfryzacji, a to Ministerstwo Zdrowia, a to Główny Inspektorat Sanitarny wprowadza do naszego życia stan wojenny 2.0? – pyta poseł.

 

Źródło yotube.com/Grzegorz Braun

MA

 

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie