27 stycznia 2017

Posła można recenzować. Obrońcy życia uniewinnieni od zarzutów zniesławienia polityka PO

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju uniewinnił obrońców życia, oskarżonych o zniesławienie posła. Działacze pro-life mieli rzekomo pomówić Krzysztofa Gadowskiego, posła Platformy Obywatelskiej, wytykając mu tchórzliwą postawę podczas sejmowych głosowań w sprawie ochrony życia nienarodzonego.

 

Obrońcy życia przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi zorganizowali pikiety przed kilkoma jastrzębskimi kościołami, podczas których prezentowali transparent pokazujący zdjęcia posła oraz martwych dzieci w prenatalnej fazie rozwoju, opatrzony hasłami wskazującymi, że polityk popiera prawo aborcyjne.

 

W opinii uniewinnionych potencjalni wyborcy posła Gadowskiego, zdeklarowanego katolika, powinni dowiedzieć się o jego postawie przyczyniającej się do odrzucenia obywatelskiego projektu, zwiększającego prawną ochronę życia poczętego.

 

Sąd w zachowaniu obrońców życia nie dopatrzył się czynu zniesławienia. Działali oni w społecznie uzasadnionym interesie, jako recenzenci aktywności polityka. Treści, które eksponowali były zgodne z prawdą, ponieważ poseł Gadowski głosując za odrzuceniem obywatelskiego projektu, którego celem było zwiększenie ochrony życia poczętego, popierał aborcyjne status quo – powiedział mec. Kacper Chołody, reprezentujący działaczy pro-life.

 

Sąd podkreślił w uzasadnieniu, że polityk deklarujący się jako katolik musi być transparentny i spójny w swoim postępowaniu. Poseł Gadowski w działalności publicznej wielokrotnie deklarował się jako katolik uczestniczący w życiu Kościoła, dlatego głosując przeciw projektowi dotyczącemu ochrony życia, powinien liczyć się z protestami wobec braku spójności między deklaracjami a faktycznym działaniem.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie