13 maja 2021

Potrzebny opór jak w przypadku ACTA 2. Konfederacja krytycznie o paszportach covidowych

(Fot. Pixabay)

Konfederacja chce, by Polska sprzeciwiła się w Radzie Unii Europejskiej rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie skarbnik i prawnik Konfederacji Michał Wawer.

Według Wawera tego typu „paszporty” poważnie utrudnią lub uniemożliwią podróżowanie po Europie „dziesiątkom milionów ludzi”, w tym milionom Polaków, którzy nie chcą się zaszczepić.

Jakub Kulesza z kolei przekonywał, że przygotowywany projekt „paszportów szczepionkowych” jest sprzeczny z filarami wspólnoty europejskiej, sprzeczny z polską Konstytucją. Według niego, to projekt zmierzający do stworzenia państwa totalitarnego. – Zdecydowanie mówimy NIE segregacji sanitarnej, mówimy NIE paszportom szczepionkowym – podkreślił.

W ocenie przedstawicieli Konfederacji „paszporty covidowe” nie wejdą w życie, jeśli będzie ogromny opór społeczny, podobnie jak przy ACTA 2, gdy sprzeciw społeczny zatrzymał projekt cenzurowania internetu.

Źródło: Polsat News, NaszDziennik.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy