1 grudnia 2018

Powrót do więzienia i kara śmierci. Tego dla Asi Bibi chcą islamscy radykałowie

Prześladowana za wiarę chrześcijanka z Pakistanu, Asia Bibi może ponownie trafić do więzienia. To skutek aktywności islamskich radykałów, którzy domagają się weryfikacji wyroku uniewinniającego kobietę od zarzutu bluźnierstwa. Taki scenariusz może oznaczać, że tym razem kobieta – w majestacie „prawa” – straci życie.

 

Złożenie przez islamskich radykałów odwołania od wyroku Sądu Najwyższego, poprzedzonego wielkimi protestami na ulicach miast Pakistanu, otwiera drogę do ponownego osądzenia Asii Bibi, skazania jej i wykonania kary śmierci.

 

W ocenie ks. Rafała Cyfki, chrześcijanka może znów trafić do więzienia. A jeżeli rewizja wyroku będzie skuteczna, Pakistance znowu będzie grozić śmierć. Taka sytuacja sprawia, że los kobiety jest nieznany i a nawet bardziej niepewny niż jeszcze kilka tygodni temu.

 

Po wyroku uniewinniającym była nadzieja, że chrześcijanka wyjdzie na wolność i zdoła uciec z Pakistanu. Teraz wydaje się to niemożliwe. – Asia Bibi obecnie kraju opuścić nie może, ponieważ jest zgłoszona rewizja do wyroku Sądu Najwyższego, wymuszona przez ekstremistów świata islamskiego, co nam przy okazji pokazuje, jakie zasady działają w tym kraju – powiedział ks. Rafał Cyfka.

 

Życie kobiety i jej rodziny jest cały czas zagrożone. Ich dom został niedawno ostrzelany. Muszą się ukrywać. Równocześnie Zachód mało interesuje się losem prześladowanej.

 

Więcej o sprawie Asii Bibi i losie prześladowanych chrześcijan w relacji VIDEO

 

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie