17 stycznia 2021

Powrót USA do Porozumienia Paryskiego i wznowienie imigracji. Pierwsze reformy Bidena

(Joe Biden fot. flickr.com)

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.

 

Szeroki wachlarz reform zaprezentował na łamach Associated Press przyszły szef sztabu Joe Bidena, Ron Klain. Część z nich, prezydent-elekt będzie chciał wprowadzić tuż po zaprzysiężeniu, nie czekając na porozumienie z Kongresem. Zdaniem przedstawiciela administracji, prezydent Biden chce jak najszybciej odwrócić kluczowe i – w jego opinii – najbardziej szkodliwe reformy Donalda Trumpa.

 

Do takich ma zaliczać się ograniczenie w liczbie przyjmowanych imigrantów z niektórych krajów muzułmańskich oraz rezygnacja z partycypowania w Porozumieniu Paryskim dotyczącym zwalczania skutków globalnego ocieplenia. To tylko dwa z dwunastu punktów „programu naprawczego” przyszłego prezydenta. Oprócz migracji i kwestii klimatycznych, Biden wprowadzi obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach rządowych oraz podczas podróżny między stanami.

 

Według informacji przekazanych przez Klaina, w przyszły czwartek zostanie wprowadzona nowa strategia pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych skutkami lockdownów. Jednak propozycja Joe Bidena wzbudziła wiele kontrowersji, nawet z zarzutami o wprowadzanie systemowego rasizmu. Przedstawiciel Demokratów bowiem w uchwalaniu programu pomocowego skupi się „głównie” na małych i średnich przedsiębiorstwach należących do „czarnych, Latynosów, Azjatów i rdzennych Amerykanów” a także prowadzonych przez kobiety.

 

Źródło: rmf24.pl / własne PCh24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy