15 marca 2019

Powstała kancelaria prawna dla homoseksualistów. Specjalizuje się w tematyce LGBT

(Pracownicy Apple na Paradzie Homoseksualistów w San Francisco, fot. REUTERS/Elijah Nouvelage )

W Warszawie powstała pierwsza w Polsce kancelaria prawna, która będzie zajmowała się problemami prawnymi osób identyfikujących się z ruchem LGBT. Kancelarię założyli prawnicy zaangażowani w prace lewicowych organizacji, m.in. Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Homoseksualiści i osoby związane z ruchem LGBT będą mogły korzystać z pomocy prawnej kancelarii, specjalizującej się w wąsko zakrojonej tematyce. Kancelaria prawna Knut Mazurczak Adwokaci została założona w lutym br. i będzie zajmowała się problemami prawnymi osób LGBT.

 

Jak informuje branżowy portal RynekPrawniczy.pl, pierwsza w Polsce kancelaria prawna LGBT „zajmuje się sprawami zawierania za granicą jednopłciowych związków partnerskich” lub tzw. „małżeństw homoseksualnych”. Prawnicy zamierzają prowadzić postępowania, mające prowadzić do uznania ww. związków w Polsce. Adwokaci środowisk LGBT będą również starali się doprowadzić w takich sytuacjach do zmiany nazwiska na nazwisko „partnera lub partnerki”.

 

Szokujące jest to, że kancelaria oferuje również wsparcie prawne dla homoseksualistów, którzy poza granicami Polski chcą adoptować dzieci. „Kancelaria oferuje też rozwiązania prawne dla dzieci urodzonych in vitro i przez tzw. surogatki (matki zastępcze) w Polsce i za granicą, których jako rodziców wskazano dwie kobiety lub dwóch mężczyzn” – czytamy na portalu RynekPrawniczy.pl.

 

Twórcy kancelarii dla osób identyfikujących się z ruchem LGBT oferują również usługi wsparcia prawnego w przypadkach „dyskryminacji „ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową”. Prawnicy będą także stawać w obronie osób, które mają być ofiarami „przestępstw spowodowanych uprzedzeniami”, chociaż trudno powiedzieć co kryje się za tym pojęciem.

 

Kancelaria LGBT zamierza także reprezentować „osoby transpłciowe” w sprawach uzgodnienia płci prawnej i „postępowaniach administracyjnych w sprawach zmiany oznaczenia płci prawnej w akcie urodzenia”.

 

Twórcy kancelarii prawnej Knut Mazurczak Adwokaci to osoby od lat zaangażowane w ruch promujący LGBT. Paweł Knut jest adwokatem zaangażowanym w prace stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii. Wcześniej współpracował z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego, a także stowarzyszeniem Lambda Warszawa oraz Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

 

Z kolei Anna Mazurczak w latach 2012 – 2018 pracowała w zespole ds. równego traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz działalności prawniczej jest zaangażowana w prace Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

 

Przypomnijmy, że w piątek w mediach szeroko komentowano wywiad wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który zapowiedział wprowadzenie w Polsce „związków partnerskich”, następnie tzw. „małżeństw homoseksualnych”, a na końcu zgody na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Warto wobec tego zastanowić się, jak dużą rolę w w tych działaniach będą odgrywały kancelarie prawne dla osób LGBT. 

 

Wiceprezydent Warszawy podkreślił, że nie jest „zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę” i dlatego popierane przez niego zmiany nie powinny być wprowadzane natychmiast, ale powoli, stopniowo, etapami: związki partnerskie – równość małżeństw – adopcja dzieci. Homoseksualny polityk nawet nie ukrywa, że chodzi tu o przyzwyczajenie ludzi do nowej sytuacji, zanim rozpoczęte zostanie propagowanie kolejnych, jeszcze głębszych zmian prawnych i społecznych.

 

Zdaniem Rabieja „w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi”. Podobnie może stać się w Polsce, jeśli tylko homoseksualna operacja zostanie przeprowadzona w sposób subtelny, a nie rewolucyjny.

 

 

Źródło: RynekPrawniczy.pl, „Dziennik Gazeta Prawna”

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie