8 listopada 2013

Prawda o aborcji zgorszeniem? Obrończyni życia usłyszała zarzuty

(fot. stopaborcji.pl)

Organizująca antyaborcyjną wystawę „Wybierz życie” Kinga Małecka-Prybyło po raz kolejny została obwiniona o wywołanie publicznego zgorszenia. Aborcyjna prawda ukazywana tym razem w Opocznie stała się powodem kolejnych w tym roku kłopotów obrońców życia z organami ścigania.

 

„Dziś na policji postawiono mi zarzutu odnośnie art. 140 Kodeksu Wykroczeń o zgorszeniu publicznym. Po raz kolejny w przeciągu roku usłyszałam zarzuty. W czerwcu sąd uniewinnił mnie w z podobnych zarzutów. Wtedy dotyczyło to antyaborcyjnej wystawy Wybierz życie na Ursynowie, dziś chodzi o czerwcową wystawę pokazywaną w Opocznie – powiedziała we czwartek Razem Tv Kinga Małecka-Prybyło, tuż po opuszczeniu komisariatu Policji.

 

20 czerwca 2013 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uniewinnił Małecką – Prybyło od zarzutu wywoływania zgorszenia publicznego. Sprawa dotyczyła umieszczenia na warszawskim Ursynowie wystawy „Wybierz Życie” w dniu 17 czerwca 2012 roku. Wystawa pokazywała okrucieństwo aborcji.

 

Obrończyni życia z Fundacji Pro-Prawo do życia stwierdziła, że  „czuje się prześladowana przez Policję. Broniąc życia małych ludzi”.

 

W opinii Kinga Małecka-Prybyło „Policja bardzo łatwo umarza nasze zgłoszenia o zniszczeniu wystawy „Wybierz życie”, natomiast doniesienia skierowane przeciwko obrońcom życia są bardzo skrupulatnie analizowane i szybko wdrażane jest postępowanie. Trudno więc spojrzeć na to inaczej jak na wyjątkową złą wolę policji”.

 

Źródło: stopaborcji.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie