8 sierpnia 2021

Prawdziwe oblicze tolerancyjnych demokratów. Rafał Trzaskowski wyrzucił Media Narodowe z ich siedziby

(fot. Jerzy Dudek / Forum)

Warszawski Ratusz wypowiedział umowę najmu lokalu redakcji Mediów Narodowych oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Powodem zakończenia umowy najmu są kwestie polityczne.

Jak informują na swojej stronie Media Narodowe, telewizja internetowa przez działania Rafała Trzaskowskiego jest zmuszona do zawieszenia emisji swojej ramówki do czasu zaadaptowania nowego studia nagrań. Dyrektor Zarządzający MN Tomasz Kalinowski nie ma wątpliwości, że chodzi o powody polityczne. W marcu b.r. wiceprezydent warszawy Aldona Machnowska powiedziała, że działalność stowarzyszenia „nosi znamiona dyskryminacji” i dla takich podmiotów nie powinno być miejsca w Warszawie.

„Od wypowiedzenia tych słów trwały ciągłe naciski na naszą redakcję i naszego wydawcę, aż w końcu dano nam pisemne wypowiedzenie i nakaz opuszczenia lokalu do końca lipca” – podkreśla Kalinowski. „W tym momencie redakcja portalu pracuje zdalnie, ale produkcję materiałów wideo musieliśmy wstrzymać do czasu zaadoptowania nowego studia nagrań” – dodaje.

„Nie ma żadnych powodów merytorycznych, prawnych ani żadnych innych do tego, żeby usuwać Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z lokalu, który zajmuje. To jest pewien rodzaj represji, neobolszewickiej metody utrudniania życia i marginalizowania środowisk patriotycznych, katolickich z przestrzeni publicznej. Myślę, że w tym tkwi zasadność z perspektywy działań pana prezydenta i ewentualne przypodobanie się lewicowo-liberalnym wyborcom, którzy na pewno będą z takiego działania zadowoleni – komentował jeszcze w marcu prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości” – wyjaśnił Dyrektor Zarządzający MN.

Na okres przeprowadzki, remontu i dostosowania nowego studia MN wstrzymały emisję ramówki. O politycznym charakterze decyzji może świadczyć fakt, że warszawski ratusz podobnie zachował się kilka miesięcy temu wobec FUndacji PRO-Prawo do Życia, które 7 stycznia otrzymało nakaz niezwłocznej wyprowadzki z lokalu wynajmowanego od Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Warszawa Śródmieście.

Źródło: medianarodowe.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(22)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez