13 kwietnia 2019

Prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego wspiera Benedykta XVI

(Źródło: StMikeCathTO)

Kardynał Robert Sarah we wpisie na profilu społecznościowym podziękował Benedyktowi XVI za odwagę zabrania głosu w ważnych sprawach dotyczących Kościoła. Swój wpis prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zilustrował wspólną fotografią z następcą Jana Pawła II na Tronie Piotrowym.

 

„Musimy podziękować papieżowi emerytowi Benedyktowi XVI za odwagę mówienia. Jego najnowsza analiza kryzysu Kościoła wydaje mi się niezwykle ważna. Wymazanie Boga na Zachodzie jest straszne. Siła zła wynika z odrzucenia Bożej miłości. RS +” – przeczytać można na twitterowym profilu hierarchy.

 

 

 

 

To kolejny głos ze szczytów Kościoła odnoszący się do opublikowanego w ostatnich dniach listu, w którym Benedykt XVI zarysował przyczyny głębokiego kryzysu, w jakim znalazł się Kościół z powodu  poddania się niekatolickim i gorszącym wpływom, m.in. rewolucji seksualnej, odstępstwom od dotychczasowej nauki, rozluźnieniu dyscypliny.

 

Źródło: Twitter

RoM

Benedykt XVI o przyczynach kryzysu w Kościele

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie