5 kwietnia 2021

Premier Andrej Babisz: Czechy zakończą stan wyjątkowy 11 kwietnia

(Andrej Babisz, fot. LEONHARD FOEGER / Reuters / FORUM)

Stan wyjątkowy wprowadzony w walce z tzw. trzecią falą koronawirusa zakończy się 11 kwietnia, ponieważ rząd nie zamierza już prosić parlamentu o jego przedłużenie – powiedział premier Czech, Andrej Babis.

Stan wyjątkowy kończy się w najbliższą niedzielę 11 kwietnia. Gabinet Ministrów nie zamierza już go przedłużać. Godzina policyjna między 21:00 a 5:00 oraz zakaz przemieszczania się obywateli między regionami kraju wygasną tego samego dnia – poinformował szef rządu.

 

W tej chwili w kraju czynne są tylko sklepy spożywcze, sklepy z najpotrzebniejszymi towarami oraz apteki. Działają również wiodące przedsiębiorstwa i przedsiębiorstwa przemysłowe, a wszyscy pracownicy muszą testować się na obecność COVID-19 dwa razy w tygodniu.

 

Jak powiedział dziennikarzom minister edukacji Robert Plaga, dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół z pierwszych pięciu klas szkoły podstawowej mają wrócić do regularnych zajęć w szkołach od 12 kwietnia. Uczniowie z klas sześć – dziewięć będą nadal uczyć się zdalnie.

 

Źródło: praguemorning.cz / euronews.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie