17 lutego 2015

Premier Ewa Kopacz radzi się „resortowych dzieci”?

(fot. Krystian Maj/FORUM)

Jakie są cele Rady Gospodarczej? „Opiniowanie realizacji założonych celów polityki gospodarczej i społecznej rządu”. Nie dziwi zatem fakt, że wśród nominowanych do zasiadania w niej znalazły się osoby ze „słusznymi życiorysami”.


Wśród „fachowców” powołanych przez Ewę Kopacz do Rady Gospodarczej znaleźli się: tajny współpracownik SB, była działaczka ZSMP, która robiła urzędniczą karierę w PRL-owskich urzędach centralnych i syn byłego marszałka Sejmu i prominentnego działacza PZPR.

 

Do zasiadania w RG zaproszona została m.in. była szefowa ZUS‑u Aleksandra Wiktorow. Jak przypomina „Gazeta Polska Codziennie”, tabloidy, a nawet tzw. prasa opiniotwórcza, wytykały prezes bizantyński styl rządzenia. Media rozpisywały się o milionowych inwestycjach w budowę ekskluzywnych siedzib ZUS‑u, nazywanych „pałacami”.

 

W składzie Rady znalazł się także Jakub Borowski, syn Marka Borowskiego, członka PZPR, a w III RP marszałka Sejmu i wicepremiera. Jego dziadkiem był  Wiktor Borowski (pierw. Berman) – aktywista Komunistycznej Partii Polski.

 

Nie zabrakło miejsca także dla ekonomisty Witolda Orłowskiego. W czasach PRL‑u funkcjonującego jako kontakt operacyjny wywiadu SB o ps. „Wit”. Przyznał się do współpracy w 2009 r., dopiero gdy „Gazeta Polska”  zapytała go o skrywane fakty z przeszłości.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie