23 listopada 2021

Premier Holandii atakuje przeciwników obostrzeń sanitarnych. Twierdzi, że nie zmieni swojej strategii pod wpływem ulicy

(fot. Twitter / Mark Rutte)

Z pewnością rząd nie zmieni swojej strategii walki z pandemią pod wpływem ulicy – powiedział w poniedziałek holenderski minister sprawiedliwości Ferd Grapperhaus, który razem z premierem Mark Rutte zorganizował specjalną, pandemiczno-uliczną konferencję prasową, podczas której w ostrych słowach odnieśli się do zamieszek, jakie wywołały nowe restrykcje sanitarne wprowadzone w Niderlandach.

Premier Rutte nazwał ludzi, którzy protestowali w miniony weekend na ulicach holenderskich miast przeciwko restrykcjom sanitarnym, idiotami i zapowiedział pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej. Po czym razem z ministrem Grapperhausem zapowiedział, że rząd nie zmieni „pod wpływem ulicy” strategii walki z tzw. pandemią koronawirusa.

Nigdy nie zaakceptuję tego, że idioci stosują przemoc w stosunku do ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo – powiedział dziennikarzom Rutte.

Wesprzyj nas już teraz!

Przez weekend w wielu holenderskich miastach miały miejsce zamieszki, podczas których doszło do starć z policją. Rozpoczęły się one w piątek w Rotterdamie, kiedy to nielegalna demonstracja przeciwników rządowej polityki walki z COVID-19 przemieniła się w regularna bitwę z funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie