21 listopada 2021

Premier Morawiecki: jesteśmy w każdej chwili gotowi sfinansować powrót migrantów do kraju ich pochodzenia

(fot. Twitter / Kancelaria Premiera)

Jesteśmy w każdej chwili gotowi sfinansować powrót migrantów do kraju ich pochodzenia. Nasze akcje dyplomatyczne zostały uwieńczone sukcesem, i z Turcji, i z Iraku dużo mniej migrantów dociera na terytorium Białorusi – mówił w niedzielę podczas specjalnej konferencji w stolicy Estonii – Tallinie premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu podkreślił i przypomniał, że to co dzieje się na granicy z Białorusią to „próba podzielenia Zachodu”, jaką podejmują Łukaszenko i Putin, którzy sztucznie wywołali kryzys humanitarny.

W opinii polskiego premiera ten kryzys mógłby być szybko zażegnany. – Jesteśmy w każdej chwili w stanie sfinansować powrót migrantów do kraju ich pochodzenia, wykonaliśmy też szereg akcji dyplomatycznych w Iraku i innych krajach Bliskiego Wschodu. Po to, żeby zaprzestać dodatkowego dopływu migrantów do Białorusi – mówił Morawiecki.

Wesprzyj nas już teraz!

Częściowo te nasze akcje dyplomatyczne zostały uwieńczone sukcesem. I z Turcji, i z terytoriów Iraku dużo mniej migrantów dochodzi do terytorium Białorusi – dodał.

W ocenie premiera Morawieckiego sztucznie wywołany kryzys humanitarny nie jest jedynym zagrożeniem przed którym stoją Polską, Estonia i cała Europa. Jego zdaniem wymienić należy także „kryzys energetyczny, kryzys gazowy oraz ryzyka związane z otwarciem Nord Stream 2”.

 

Źródło: TVP Info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy