16 października 2019

Prezes Ordo Iuris punktuje lewicową poseł: dzieci nie są do seksualizowania

(Mecenas Jerzy Kwaśniewski. Fot. Puls Biznesu / Forum)

„Przypominam, że traktowanie dziecka jako istoty seksualnej może być karalne” – tymi słowami mec. Jerzy Kwaśniewski (prezes Instytutu Ordo Iuris) skomentował w mediach społecznościowych skandaliczne słowa poseł Joanny Scheuring-Wielgus, jakie padły podczas debaty o obywatelskim projekcie ustawy „Stop Pedofilii”.

 

Joanna Scheuring-Wielgus wystąpiła we wtorek podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” z tyradą oskarżeń pod adresem projektodawców i ich inicjatywy. Nazwała ją m.in. wytworem chorej wyobraźni, a następnie zaatakowała Kościół katolicki. – Ta ustawa jest młotem, który ma zniszczyć jakąkolwiek edukację seksualną i jest tak naprawdę straszakiem dla wszystkich edukatorów. Nie dość, że sam pomysł, który państwo przedstawiacie jest chory, to jeszcze implementacja tego pomysłu jest niebezpieczna i szkodliwa dla wszystkich, szczególnie dla dzieci – mówiła w odniesieniu do kar przewidzianych w projekcie za demoralizację.

 

Czy to właśnie chcecie nam zaproponować: zamordyzm i pełną kontrolę? Czy tego chcecie uczyć nasze dzieci – strachu i nerwicy? Czy tego chce Kościół katolicki w Polsce, aby jeszcze bardziej skrępować i zniewolić nasze społeczeństwo? Nigdy nie słyszałam aby na zajęciach edukacji seksualnej dorosły, jakikolwiek, zachęcał dziecko do czynności seksualnej. Ale słyszałam bardzo często o pedofilach, szczególnie w sutannach, którzy w bardzo perfidny sposób zachęcali i zachęcają, i krzywdzą seksualnie dzieci – opowiadała.

 

Do wystąpienia poseł Scheuring-Wielgus odniósł się na Facebooku mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. „Przypominam, że traktowanie dziecka jako istoty seksualnej może być karalne. Zgodnie z tzw. Standardami WHO pojęcie „seksualność” odwołuje się jedynie do ciała, intymności i doświadczeń związanych z życiem seksualnym (przypis nr 46 do Standardów WHO). Dotyczy to dzieci w każdej grupie wiekowej”, przypomniał adwokat.

 

 

 

Na koniec mec. Kwaśniewski zaprosił lewicową poseł do zapoznania się z opinią prawną, jaką na temat obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” przygotował Instytut Ordo Iuris.

 

Opinię można przeczytać TUTAJ.

 

Źródło: FB, PCh24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie