10 września 2021

Prezydent Andrzej Duda nie spotka się z Angelą Merkel. Niemcy zapomnieli jak działa dyplomacja

(Fot. Aleksiej Witwicki / Forum)

Niemiecka dyplomacja zaliczyła organizacyjną wpadkę. W jej efekcie przebywająca w sobotę w Polsce Angela Merkel nie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Co takiego się stało?

Odwiedzająca Polskę Angela Merkel spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Kanclerz Niemiec chciała też rozmawiać z Prezydentem RP, ale do takiego spotkania nie dojdzie. Wszystko przez pomyłkę Niemców. Otóż strona polska dowiedziała się o chęci spotkania z… niemieckiego komunikatu. Terminu nie ustalano z Pałacem Prezydenckim. Dopiero później przedstawiciele ambasady zgłosili się do Kancelarii Prezydenta.

Taka ścieżka postępowania nie jest znana w dyplomacji. Niemcy już przeprosili za wpadkę. Spotkania z Andrzejem Dudą jednak nie będzie. Prezydent miał bowiem już wcześniej zaplanowane aktywności na 11 września (wizyta na Śląsku).

W Polsce zapamiętano niedawny też gest Merkel, która udają się na wschód najpierw odwiedziła Rosję, później zaś wybrała się do Kijowa – takie ustawienie priorytetów jest negatywnie odczytywane w kontekście budowy gazociągu Nord Stream II.

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(11)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy