15 października 2016

Prezydent Andrzej Duda z wizytą u bratanków. „To dla Węgier zaszczyt” – mówi Orban

(Fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Na antenie węgierskiego Radia Kossuth premier Viktor Orban zadeklarował: „Przyjazd Prezydenta Andrzeja Dudy to dla Węgier zaszczyt”. Prezydent RP przyjedzie do Budapesztu na uroczystości związane z sześćdziesiątą rocznicą wybuchu powstania węgierskiego w 1956 roku.

 

– Przyjazd do nas polskiego prezydenta jest dla nas zaszczytem. Jesteśmy za to wdzięczni Polsce, bo wszyscy wiemy, że bez Polski nie byłoby węgierskiego 1956 roku. Już w 1956 roku istniała jakaś tajemnicza, głęboka współpraca pomiędzy pragnieniami wolności Węgier i Polski – stwierdził Viktor Orban.

 

 – Oczywiście zrobiliśmy to my, to była węgierska walka o wolność, ale Polacy mieli i mają w niej swój ogromny udział. Węgrzy o tym nie zapomnieli i są za to wdzięczni Polakom. Jest więc godne i słuszne, by prezydent państwa polskiego zabrał głos na placu Kossutha mówiąc o 1956 roku 23 października – podkreślił premier Węgier.

 

Wyróżnienie ze strony bratniego narodu podkreśla fakt, że prezydent Andrzej Duda jest jedyną głową państwa zaproszoną do Budapesztu na obchody powstania z 1956 r. Wygłosi także przemówienie podczas centralnych obchodów uroczystości.

 

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie