5 lipca 2021

Prezydent Duda broni tzw. paszportów covidowych: To żadna segregacja społeczeństwa, tylko troska o bezpieczeństwo ludzi

(źródło: Twitter / Kancelaria Prezydenta)

Ten, kto się nie szczepi mając taką możliwość, ten świadomie decyduje się na to, że będzie poddawany uciążliwości, jaką jest testowanie – powiedział w niedzielę na antenie TVP Info prezydent Andrzej Duda.

W ocenie prezydenta tzw. paszporty covidowe nie są przejawem segregacji społeczeństwa, tylko przejawem troski o bezpieczeństwo ludzi. – Jeżeli ktoś decyduje się na to, że się nie szczepi to potencjalnie może być chory i – w związku z tym – może być nosicielem wirusa i potencjalnie może stanowić zagrożenie dla innych – podkreślił prezydent.

Jego zdaniem to prawdopodobieństwo jest „nieporównywalnie niższe w sytuacji, kiedy osoba jest zaszczepiona”. – Nie jestem ekspertem i nie jestem w stanie autorytatywnie się wypowiadać, ale z tego co wiem może być taka sytuacja, że potencjalnie nawet ten, kto jest zaszczepiony zachoruje. Tylko, że wtedy to zagrożenie śmiertelne jest minimalne – powiedział Andrzej Duda.

Wesprzyj nas już teraz!

Prezydent zaznaczył, że szczepienie ma charakter „zabezpieczający”. – Ale ono zabezpiecza nie tylko nas, ale zabezpiecza przed nami. W sensie tak, że my jesteśmy mniejszym zagrożeniem dla innych – mówił.

W związku z powyższym, jeżeli jest wymagane testowanie i zwalnia się z tego testowania na przykład osoby, które są zaszczepione to w jakiś sposób muszą te osoby wykazać, że zostały zaszczepione. Wtedy posługują się dokumentem, który potwierdza fakt, że zostały zaszczepione. Czy to jest segregacja? No nie. Jest to pytanie, czy spełniasz określone warunki, które możesz spełniać lub nie i to jest twoja wola – ocenił gość TVP Info.

Ten, kto się nie szczepi mając taką możliwość, ten świadomie decyduje się na to, że będzie poddawany uciążliwości, jaką jest testowanie – podsumował prezydent Duda.

 

Źródło: TVP Info, tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(104)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy