3 lipca 2020

Prezydent Duda zapowiada inicjatywę ustawodawczą „Rodzice decydują”

(FOT.ASW /ArtService/FORUM)

Na kilka dni przed II turą wyborów Prezydent RP ogłosił, że złoży projekt zmiany ustawy Prawo oświatowe. Nowelizacja ma wprowadzić konieczność zgody rodziców na działalność w szkole organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. To jednak nie wszystko, gdyż Andrzej Duda chce także ułatwić dostęp do edukacji domowej.

 

Czas najwyższy, żeby prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami było zagwarantowane ustawowo – powiedział podczas konferencji prasowej ubiegający się o reelekcję prezydent RP zapowiadający zmiany prawne dotyczące obecności na terenie szkół rozmaitych organizacji. Zgodnie z propozycjami Andrzeja Dudy działalność różnych stowarzyszeń będzie wymagała zgody rodziców.

 

Zmiany mają dotyczyć zajęć pozalekcyjnych i nałożą na organizacje pozarządowe chcące gościć w murach szkoły obowiązek przestawienia rodzicom informacji o treściach, jakie mają zamiar przekazać dzieciom oraz kto poprowadzi zajęcia, jakie ma kwalifikacje i czym się dotychczas zajmował.

 

Ponadto prezydent zadeklarował złożenie projektu ułatwiającego edukację domową.

 

Źródło: tvp.info / polsatnews.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie