5 stycznia 2018

Prezydent Sopotu kontra polski rząd. Karnowski chce sprowadzić do miasta Syryjczyków

(Jacek Karnowski. FOT.Fotomag/Gazeta Polska/FORUM)

Goszczący w Radiu Zet Jacek Karnowski potwierdził, że wciąż chce sprowadzić do Sopotu syryjskich uchodźców. Prezydent miasta ubolewa przy tym na postawę rządu RP i liczy, że politycy PiS zmienią zdanie pod wpływem Episkopatu.

 

Tak, próbuję wciąż sprowadzić – zadeklarował polityk w rozmowie z Konradem Piaseckim.

 

Rozmawiamy ze stroną turecką. Nawiązaliśmy kontakty z dwoma miastami na pograniczu z Syrią, zresztą tam moi pracownicy byli – stwierdził prezydent Sopotu określając polski rząd mianem ksenofobicznego i antychrześcijańskiego. Polityk nadzieję na zmianę nastawienia rządzących pokłada w Episkopacie.

 

My sami bez rządu jednak, niewiele możemy zdziałać – stwierdził opisując również próbę sprowadzenia na leczenie dziecka z Syrii. – Dostaliśmy zgodę, co ciekawe, na sprowadzenie jednej dziewczynki, która mogła być operowana tu, w Polsce, jednak rodzice jej się z tego wycofali – powiedział Karnowski tłumacząc, że dziecko nie mogło być operowane nad Wisłą i dziewczynka wyjechała do Niemiec. Polityk pytany o to, czy wiele mówi, a niewiele robi, pochwalił się akcją zbierania wózków inwalidzkich dla dzieci i osób dorosłych pozbawionych nóg. – Tych wózków mamy już około 40. Będziemy je tam w okolicy Kazante Pikilis wysyłać – dodał.

 

 

Źródło: radiozet.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie