19 sierpnia 2016

Pro-imigrancka propaganda w… programie dla dzieci. Rodzice oburzeni

Czeska Rada Radiofonii i Telewizji bada treści programów dla dzieci emitowanych przez ČT (czeską telewizję publiczną) z powodu skarg rodziców w związku z domniemaną „pro-imigrancką propagandą”.

 

W programie „Planeta Yó” (nazwa brzmi podobnie do słowa „jo”, po czesku oznaczającego „tak”), kanał TV Déčko wyjaśnia dzieciom, na czym polegać ma istota kryzysu migracyjnego. „Jeśli powiemy tym uchodźcom „nie”, to niczym się nie będziemy różnić od tych oślizgłych potworów z planety „Nie” – usłyszeliśmy w programie TV. „Jest tutaj wystarczająco jedzenia dla wszystkich. Silny powinien pomóc słabszemu” – mówił czeskim dzieciom prowadzący „Planetę Yó”.

 

Program wywołał ostre reakcje rodziców dzieci. Praskie „Lidovky” podają, że do Czeskiej Rady Radiofonii i Telewizji w ciągu kilku dni wpłynęło ponad 30 skarg na kontrowersyjny program. Rodzice byli niezadowoleni, że ich pociechy poddawane są pro imigracyjnej propagandzie.

 

Część rodziców na portalach społecznościowych krytykuje autorów „Planety Yó” zarzucając im, że stworzyli program pokazujący problem z jednej tylko strony. Holding „Česká televize”, do którego należy kanał Déčko broni programu. – Skąd mogliśmy wiedzieć, w którą stronę potoczą się sprawy, co będzie się działo z imigrantami w Europie. Scena powstała w oparciu o najważniejsze wartości ludzkie: tolerancję, empatię i solidarność – tłumaczy zaistniałą sytuację Alžběta Plívová z ČTV.

 

Czeska Rada Radiofonii i Telewizji ma rozpatrzyć sprawę pod koniec września.

 

 

 

 

 

Źródło „Lidovky” www.sputnik.ru

ChS

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie