25 listopada 2021

Prof. Legutko o obłudzie eurokratów: biją brawo, bo to nic nie kosztuje. Tak naprawdę sytuacja na granicy z Białorusią ich nie obchodzi

(fot. Twitter / CongresoCyVP)

Nasi koledzy z Zachodu mają doświadczenie polityki niemieckiej „herzlich willkommen”. Wiedzą, że otwieranie szeroko drzwi jest niedobre. Ale w oficjalnych dyskusjach w Europarlamencie – na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej – zwracają bardziej uwagę na kwestie humanitarne, a nie te dotyczące bezpieczeństwa – mówił w środę na antenie Polskiego Radia 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Prof. Legutko zwrócił uwagę na ogromną hipokryzję ludzi zasiadających w Parlamencie Europejskim, którzy „bardzo chętnie się wzruszają w niektórych sytuacjach, są hojni w słowach i biją brawo”. – Ale przecież to nic ich nie kosztuje. Tak naprawdę sytuacja na Białorusi ich niewiele obchodzi. Mówię to z goryczą, ale znam tę instytucję i nie daję się już nabierać na te ich sentymentalne wyrazy poparcia – podkreślił.

A jeśli chodzi o Rosję, to ich stanowisko jest mocno zmoderowane, ponieważ główne partie zachodnioeuropejskie są przychylnie nastawione do Rosji. Są oczywiście sankcje i krytyka, ale już do spraw tak konkretnych jak Nord Stream 2 podejście jest inne. Wielokrotnie próbowaliśmy tę sprawę podnieść na forum Parlamentu Europejskiego i ona za każdym razem upadała na konferencji przewodniczących – tłumaczył filozof.

Wesprzyj nas już teraz!

Europoseł PiS skomentował również podejście eurokratów do kwestii imigracji. – Nasi koledzy z Zachodu mają już doświadczenie z 2015 roku – po tej polityce niemieckiej „herzlich willkommen”. Oni już wiedzą, że sprawa jest bardzo trudna i otwieranie szeroko drzwi jest niedobre. Zdają sobie sprawę, że w tym przypadku to tak naprawdę nie jest kryzys migracyjny, tylko atak na bezpieczeństwo Europy. Całkiem spora ich część prywatnie to przyznaje, ale jak przychodzi do decyzji albo do jakichś publicznych deklaracji, to są wyraźnie wstrzemięźliwi – powiedział prof. Ryszard Legutko.

 

Źródło: Polskie Radio 24, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez